کلینیک سلامت پا و قامت پایش

کمربند چهار فنره

اگر بخواهیم بدن را به یک ساختمان تشبیه کنیم، ستون فقرات به عنوان اسکلت اصلی این ساختمان محسوب می شود که 5 مهره از این ستون در قسمت کمر قرار دارد و تمام فشار اندام های فوقانی روی این 5 مفصل است. انسان به دلیل نوع ایسادن و راه رفتن منحصر به فردش بیشترین فشار را روی ستون فقراتش متحمل می شود و همین امر باعث شده تا ستون فقرات در اکثر صدمات و تصادفات نسبت به دیگر اعضا در معرض خطر بیشتری باشد. علاوه بر این فعالیت هایی نظیر برداشتن اجسام سنگین، استفاده از کفش های پاشنه بلند، خوابیدن و ایستادن غلط می تواند باعث ضایعه های مفصلی در ناحیه مهره های کمر شود که کمربند طبی می تواند خطر این ضایعات را به صفر برساند و در صورت ضرب دیدن این ناحیه به روند بهبودی کمک نماید.
مهره هاي ستون فقرات كمري بواسطه ديسكهاي بين مهره اي با يكديگر مفصل ميشوند. تنشهاي ناشي از حمل و نقل اجسام سنگين و خمشهاي ناصحيح از ناحيه كمر ميتوانند موجب بيرون زدگي ديسك از فضاي بين مهره اي گردند. اين عارضه عامل فشار برروي ريشه هاي عصب سياتيك و بروز درد انتشاري برروي اعضاي اندام تحتاني مي گردد، گرفتگي ماهيچه هاي ناحيه كمر نيز از ديگر علل دردهاي ستون فقرا ت كمري مي باشد.
ارتزي كه تحت عنوان كمر بند طبي چهار فنره در اختيارشماست براحتي در كمر محكم شده و با انتقال وزن و نيرو به مفصل قوي لگن اندام تحتاني ، حركات اضافي كمر را نيز محدود مينمايد بدين ترتيب با حمايت از عضلات ستون فقرات كمري ضمن داشتن آزادي عمل نسبي و مناسب در فعاليتهاي روزانه موجب كاهش درد و جلوگيري از بروز صدمات بيشتر به ستون فقرات كمري ميگردد.

 

 

موارد تجویز

سل مهره های کمر

عفونت چرکی مهره های کمر

آرتریت و روماتوئید کمر

استئوآرتریت مهره های کمر

فتق شدید دیسک بین مهره های کمر

شکستگی مهره های کمر

درد در قسمت پائین کمر

گرفتگی عضلات و کشیدگی رباط ها

پوکی استخوان

 

ویژگی محصول

دارای چهار آتل سخت بجای میله فلزی که متناسب با انحنای ستون فقرات و فرم انحنای کمر طراحی شده است

امکان استفاده در هنگام رادیولوژی

دارای کش دوبل جهت استفاده آسان تر

دارای چهار فنر نرم در پشت برای ثبات بیشتر

پارچه نئوپرن ضد حساسیت

 

 

به بالای صفحه بردن